środa, 2 marca 2011

Tajniki postarzania

Na pewno zastanawiacie się czasem gdzie jest w filmie wasza ulubiona aktorka lub aktor, a jak już odkryjecie, to jakim cudem wygląda jak 80 letnia starsza pani?
Otóż u nas w WSA również tego się uczymy. Dla nas, jest to tak na prawdę pierwszy krok do tajników charakteryzacji. Nie jest to taka łatwa sprawa jak się niektórym wydaje, a dobrze zrobiona daje piorunujące efekty! W szkole robimy inną metodą, bo mamy postarzanie teatralne nie filmowe, ale z tego zdjęcia wstawię następnym razem.
Sami zobaczcie kilka metamorfoz filmowych.
WarehouseFlawless


The Reader
Hex

A jeśli interesuje was jak to powstaje to spójrzcie na kilka innych zdjęć. 
Na następnych zdjęciach pokazane jest jak wykonuje się postarzanie za pomocą specjalnych wklejek. Stosuje się je zazwyczaj gdy musimy postarzyć aktora wielokrotnie, np. przy nagrywaniu filmu, którego nagranie trwa oczywiście wiele dni i miesięcy.4 komentarze:

 1. Droga Valertine.
  No nie dokładnie jest tak jak piszesz.
  Wszystkie zdjęcia które zamieściłaś - zdjęcia postarzania - prezentują postarzenie wykonane przy użyciu silikonowych doklejek. Silikon nigdy nie daje siateczki zmarszczek. On się nie marszczy:-)
  Dlatego jest dodawany do kremów i podkładów ponieważ daje idealną gładź. Ponadto nie można pomalować tak dużej charakteryzacji podkładem - gdyż nie istnieje fikser który zabezpieczy go przed ścieraniem.
  Wyobraź sobie że twoja modelka kichnie-albo będzie musiała zjeść obiad w przerwie zdjęciowej.
  Pozamiatane - wszystko się rozmaże.
  Niewielkie elementy silikonowe można pomalować podkładem nos ucho etc. ale nie taką charakteryzację jaką prezentujesz na zdjęciach.
  - Dlaczego?
  Ponieważ poprawienie wspomnianych drobiazgów zajmie kilkanaście minut, ale przy takiej dużej zmianie trzeba będzie wszystko malować od nowa.
  Ale zdjęcia wybrałaś fajne.
  Pozdrawiam
  Michal Kacprzycki

  OdpowiedzUsuń
 2. No to już poprawiam w poście, żeby kogoś, kto nie czyta komentarzy nie wprowadzać w błąd :)
  Nie ma to jak opinia specjalisty i fachowca ;)
  I co w takim razie powoduje na tych wklejkach te drobniutkie zmarszczki, które nadają twarzy realności?

  OdpowiedzUsuń
 3. Błagam ..... :-)))
  Te malutkie zmiany ,drobniutkie zmarszczki powstają na rzeźbie. Je się rzeźbi.
  Dlatego to taka żmudna praca. Większość gości z dyplomem z ASP uzyskawszy podobieństwo w rzeźbie uznaje że praca jest skończona.
  Ale aby uzyskać 100% realizm rzeźbi się nawet linie papilarne. Do tego celu używane są narzędzia wykonane ze strun gitarowych , igieł do akupunktury itd. Reasumując "wszystko najpierw zostaje wyrzeźbione.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czemu błagam? Jeszcze tego nie mielimysmy. Dziękuję za wyjasnienie.

  OdpowiedzUsuń